پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزی جنگل های کوشک مهار شد/بیش از 60 مورد آتش سوزی جنگل ها و مراتع در شهرستان بویراحمد رخ داده است
بازدید : 35 27 مرداد 1397 12:47 شماره :51328
رئیس اداره منابع طبیعی بویراحمد خبر داد
آتش سوزی جنگل های کوشک مهار شد/بیش از 60 مورد آتش سوزی جنگل ها و مراتع در شهرستان بویراحمد رخ داده است
 

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این روزها شاهد افزایش قابل توجه اتش سوزی ها در جنگل ها و منابع طبیعی استان هستیم به گونه ای که هر ساله بخش زیادی از این منابع طعمه حریق می شوند و از بین می روند درختی که آتش بگیرد نیز قابل برگشت نیست و برای همیشه خشک می ماند.

 

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان هایی است که پوشش جنگلی بسیار زیادی دارد و برای محافظت از این پوشش جنگلی تلاش های بسیار زیادی نیز نیاز است اما گاهی نبود و کمبود نیروی انسانی باعث از بین رفتن این منابع طبیعی می شوند و معلوم نیست چه چیزی را می خواهیم برای نسل های بعد به ارث بگذاریم درختانی سوخته و زغال شده یا کمربند سبز درختان بلوط را.

 

رییس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بویراحمد در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: بخشی کمی از جنگل های کوشک شهرستان بویراحمد بر اثر سهل انگاری مردم امروز دچار آتش سوزی شد و نیم هکتار از این منابع طبیعی از بین رفتند.

 

رحیمیان گفت: آتش سوزی از مزارع آغاز شد و باعث از بین رفتن بخشی از جنگل های کوشک شد که انتظار می رود مردم در خصوص آتش زدن مزارع خود بیشتر دقت کنند که این آتش به منابع طبیعی و جنگل ها وارد نشود.

 

وی گفت:  تا کنون بیش از 60  مورد اتش سوزی جنگل ها و مراتع در شهرستان بویراحمد رخ داده است که با همکاری مردم مهار شدند و اتش سوزی امروز کوشک نیز در کمتر از دو ساعت مهار شد که خسارت زیادی وارد  نکرد.

normal'> 

normal'>