بازدید : 27 18 مهر 1396 13:11 شماره :53096

تهیه طرح های مرتعداری چندمنظوره باعث افزایش تولید و حفظ پوشش گیاهی می شود

در جلسه مرتعداران شهرستان علی آباد که با حضور معاون فنی و آبخیزداری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان علی آباد و رئیس اداره مرتع اداره کل با هدف تهیه طرح های مرتعداری چندمنظوره برگزار شد، آقای مهندس لطفی گفت: تهیه طرح های مرتعداری چندمنظوره باعث افزایش تولید و حفظ پوشش گیاهی می شود

در ابتدای این جلسه که با تلاوت ایاتی از کلام ا.. مجید آغاز شد ، معاون فنی و آبخیزداری با تاکید بر مدیریت چرا و حفظ پوشش گیاهی مراتع اظهار کرد: مراتع استان گلستان استعداد بسیار خوبی در زمینه توسعه کشت گیاهان دارویی و گردشگری دارد.

عبدالرحیم لطفی تصریح کرد: تهیه طرح های چند منظوره در مراتع با مشارکت مرتع داران ضروری است تا ضمن حفظ پوشش گیاهی مراتع شاهد منافع اقتصادی و همچنین توسعه و تثبیت اشتغال در این منطقه نیز باشیم.

وی با تاکید بر حفاظت از مراتع و منابع طبیعی با مشارکت همه جانبه افزود: جوامع محلی در تلفیق دانش بومی با نظرات کارشناسی و استفاده مناسب از منابع ظرفیت بالایی دارند.

در ادامه، مرتع داران حاضر در جلسه ضمن بیان مسایل و مشکلات آمادگی خود را در تهیه و اجرای طرح های مرتعداری چند منظوره اعلام کرده و مقرر شد برای مرتعداران جهت مشارکت بیشتر کارت همیار طبیعت صادر شود.

شهرستان علی آباد دارای 20سامان عرفی ییلاقی با 105 بهره بردار به مساحت بیش از 16 هزار هکتار است که از این تعداد 2 سامان عرفی دارای طرح مرتعداری است
 
 
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :